دانلود متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی 

عنوان کامل پایان نامه : بررسی میزان رضایت زناشویی و ویژگی های شخصیتی دو گروه از زنان که قبل از 17 سالگی و بعد از 25 سالگی در استان کردستان ازدواج کرده اند

2-12-3- مولفه‌های برونگرایی(E)

 • صمیمیت [1]: افراد صمیمی و با محبت که ارتباط دوستانه تری با دیگران دارند، در این مقیاس نمره بالاتری می‌آورند. این مقیاس در بین مقیاس‌های E، بیشترین ارتباط را با عامل سازگاری دارد (نظری، 1385).
 • جمع گرایی[2]: افراد جمع گرا از بودن با دیگران لذت می‌برند و هر چه جمع بیشتر باشد آن‌ها شادترند. نمره پایین افراد در این مقیاس نشانه تمایل آن‌ها به تنهایی بوده و از محرک‌های اجتماعی یا فعالانه اجتناب می‌کنند و یا دنبال آن نمی روند (کریمی، 1382).
 • قاطعیت [3]: افراد دارای نمره بالا در این مقیاس افرادی مسلط، با تکلم و از نظر اجتماعی پیشرو و پیشگام به شمار می‌آیند. افراد نمره پایین ترجیح می‌دهند که به جای قرار گرفتن در متن اجتماعات و مهمانی‌ها، در زمینه این موقعیت‌ها قرار داشته باشند و بیشتر علاقمندند به جای سخنگو، شنونده باشند (مک گری و کاستا، 1999).
 • فعالیت [4]: نمره بالا در این مقیاس در افرادی دیده می‌شود که دارای آهنگ سریع در حرکت هستند، آنان معمولا پرانرژی بوده و زندگی پرتحرکی دارند. افراد نمره پایین در این مقیاس دارای آهنگی کندتر و آرامتر بوده (ابراهیم زاده، 1387).
 • هیجان خواهی[5]: افراد دارای نمرات بالا در این مقیاس در آرزوی محرک و هیجان هستند، رنگهای روشن را دوست دارند و خواهان محیط‌های شلوغ هستند. نمرات پایین نشان دهنده نیاز کمتر به تحریک است (حق شناس، 1385).
 • هیجانهای مثبت [6]: تمایل به تجربه هیجانهای مثبت همچون شادی، عشق و هیجان است. افراد دارای نمره بالا به راحتی می‌خندند و دارای روحیه ای شاد و خوشبین هستند. افراد دارای نمره پایین افرادی ضرورتا ناشاد نیستند (مک گری و کاستا، 1999).
 1. 1. warmth
 2. 2. congregate seeking
 3. 1. assertivness
 4. 2. activity
 5. 3. excitment seeking
 6. 4. positive emotions
این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه مقایسه طرحواره های هیجانی و تحریف های شناختی در افراد مبتلا به میگرن با افراد سالم

سوالات یا اهداف پایان نامه :

 1. تعیین میزان رابطه بین عامل روان آزرده خویی و رضایت زناشویی
 2. تعیین میزان رابطه بین عامل برونگرایی و رضایت زناشویی
 3. تعیین میزان رابطه بین عامل سازگاری و رضایت زناشویی
 4. تعیین میزان رابطه بین عامل پذیرا بودن و رضایت زناشویی
 5. تعیین میزان رابطه بین عامل مسولیت پذیری و رضایت زناشویی
 6. تعیین میزان رابطه بین سن ازدواج و رضایت زناشویی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : بررسی میزان رضایت زناشویی و ویژگی های شخصیتی دو گروه از زنان که قبل از 17 سالگی و بعد از 25 سالگی در استان کردستان ازدواج کرده اند


دیدگاهتان را بنویسید