2-1- مقدمه

مطالب این فصل در چهار بخش تنظیم گردیده است. مطالب بخش اول مروری است تغییر و نظریه های مرتبط آن، مطالب بخش دوم  مروری است اجمالی بر مفهوم سبک های تفکر، ضرورت و اهمیت اجرای آن و فواید آن و مطالب بخش سوم مروری است بر چکیده پژوهش های انجام شده پیرامون متغیرهای تحقیق در داخل و خارج از کشور و در نهایت نیز در بخش چهارم، چارچوب نظری تحقیق ارائه شده است.

 

2-2- تغییر و نظریه های مرتبط

2-2-1 مفهوم تغییر

لیپیت بهبود سازمان را چنین تعریف می‌کند: توان بخشیدن به فرایندهای عملیاتی و نیروهای انسانی در سازمان برای بالابردن کیفیت عملکرد ارگانهای مختلف سیستم سازمانی (طاهری لاری 1377، 15).

تغییر سازمانی، تلاشی است برنامه‌ریزی شده، در سراسر سازمان که به وسیله مدیریت عالی سازمان اداره شده و اثربخشی و سلامتی سازمان را از راه برنامه‌های تغییر برنامه ریزی شده در فرایندهای سازمان، با استفاده از علوم رفتاری افزایش می دهد. هدف‌های تحول سازمان عبارت اند از :

1-افزایش سازگاری بین ساختار، فرایندها‌، استراتژی، افراد و فرهنگ سازمان؛

2-ایجاد و توسعه راه حل­های نو و خلاقانه در سازمان؛

3-توسعه توانایی نوسازی سازمان (‌الوانی 1385، 26).

فرنچ و بل[1] بیان می دارد که بهبود سازمانی تلاشی طولانی مدت برای تقویت توان حل مسئله سازمان و نوسازی فرایندهای آن مبتنی بر مدیریت موثر و فرهنگ مشارکت پذیری با استفاده از عوامل تغییردهنده (مداخله‌گر) و بهره‌گیری از دانش رفتاری است (الحسینی 1379، 40).

[1]– French & Bell

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه بررسی رابطه شادکامی و شیوه های فرزند پروری والدین

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه فوق با فرمت ورد

دسته‌ها: دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید