تغییر در محیط و وضعیت نامعلوم، سازمان ها را به طور مداوم با خطرات یا فرصت های غیر مترقبه رودر­رو قرار می دهد، سازمان برای این که بتواند ادامه حیات دهد، به مراقبت از خود در مقابل خطرات و به توان ارزیابی فرصت ها نیازمند است. خواه خطر باشد، خواه فرصت رویداد هایی که از قبل مورد انتظار و قابل پیش بینی نیستند، سازمان ها را در جهت تغییر بدون برنامه تحت فشار قرار داده و حتی می تواند به سمت بحران سوق دهد.

در این میان کارکنان سازمان، به عنوان مهم ترین عناصر آن، برای تطبیق خود با شرایط به وجود آمده ناشی از تغییرات محیطی، خواهان تغییر و تحولند و سازمان نیز شدیداً به این تغییرات نیاز دارند، ولی با این حال تلاش و نتایج کارکنان همواره با شکست و سرخوردگی همراه بوده است. زیرا کارکنان، مدیریت و سازمان ها نمی دانند چگونه از خلاقیت و ابتکار های موجود استفاده کنند. نیروی انسانی توانا و کارآمد و کارآفرین است که بتواند سازمان را کارا، سودآور و مفید و به هدف غایی خود که همان بهره‌وری است برساند و در کل کشور را شکوفا و از وابستگی برهاند. اکثر سازمان های ایرانی، با تراکم نیروی انسانی مواجه اند و از طرفی از کارایی و بهره وری پایینی برخوردارند و از یک سو هر کارمند و یا کارگری به اجبار هزینه هایی از قبیل حقوق و دستمزد، هزینه های اداری و هزینه های رفاهی و … را به سازمان خود تحمیل می کند و ممکن است با باز خرید، اخراج و یا به هر صورت امکان دارد به خدمت آنها در سازمان مربوطه خاتمه داده شود و همین نیرو ها وارد بازار کار آزاد شده و چون کارایی لازم را نداند به جمع بیکاران و یا شاغلین کاذب اضافه می شوند. علی‌رغم پیشرفت های نظری و افزایش دانش ما درباره مدیریت منابع انسانی و سازمانی، یکی از مشکلات عمده سازمان های ما بلاخص سازمان های پتروشیمی در زمینه نیروی انسانی، شناخت ناکافی و ناقص آنها از استعداد ها و ضعف های بالقوه کارکنان و همچنین تشخیص نادرست مدیران و سرپرستان از کمیت و کیفیت عملکرد کارکنانشان می باشد. نیروی انسانی مهم ترین عامل توسعه اقتصادی و صنعتی است زیرا تنها انسان ها هستند که می توانند کمیت و کیفیت کار خود را ارتقا بدهند، طرح های جدید ارائه کنند و با خلاقیت خود مشکلات را از پیش روی خود بردارند و بر نیروی کار خود بیفزایند، راهنمای کاهش هزینه ها را بیابند و در حقیقت تنها عاملی هستند که می توانند تغییراتی در خود و محیط اطراف خود به وجود آورند از طرفی دیگر چون کارکنان نه تنها عامل بلکه هدف بهره وری نیز می باشند بنابراین اهمیتی دو چندان و بسیار مهم در سازمان را دارا می باشند. .

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد تأثیر درمان های نگهدارنده متادون و بوپرنورفین بر عملکردهای شناختی نقش تعدیل کنندگی دوز مصرفی

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه فوق با فرمت ورد

دسته‌ها: دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید