نوع دوستی

مفهوم نوع دوستی به معنای کمک به همکاران در تکمیل کارها در شرایط غیر معمول می‌باشد .(جرج و رینو[1] ، ٢٠٠۶ به نقل از ابیلی ١٣٨٧)

این قابلیت عموماً در جهت یاری رساندن به دیگران می‌باشد .و با بهبود عملکرد افراد منجر به افزایش اثر بخشی سازمان می‌گردد .یعنی اگر کارکنان داوطلبانه به همکارانی که حجم کاری سنگینی دارند ، کمک کنند ، به شکل داوطلبانه وظایف همکارانی که غیبت موجه دارند ،انجام دهند و در صورتیکه کارکنان نسبت به رفع مشکلات روحی همکاران واحد سازمانی خود اهتمام بورزند .

 

وجدان

رفتارهایی است از طرف کارکنان در انجام وظایف به شیوه‌ای فراتر از ملزومات تعیین شده، نقش سازمانی ، یا آنچه از او انتظار می رود . (جرج و رینو ، ٢٠٠۶ به نقل از ابیلی ١٣٨٧). اگر کارکنان به موقع سر کارشان حاضر شوند و از زمان به طور اثر بخش استفاده نمایند و کارکنان ترجیحاً از پذیرش در خواست استراحت و مرخصی‌های اضافی خودداری نمایند و تلاش کنند که از قوانین و مقررات سازمانی حتی در صورتی که با شخصیت و روحیات آن‌ها سازگار نباشد ، پیروی کنندو نیز از قوانین و مقررات سازمانی حتّی در مواقعی که کسی نظاره گر او نیست ، پیروی نمایند.

[1] – George & Reyno

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه فوق با فرمت ورد

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه بررسی رابطه‌ی تعارض والد – فرزند و خودپنداره‌ی تحصیلی دانش‌آموزان با رضایت از زندگی آن‌ها
دسته‌ها: دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید