دانلود متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی

عنوان کامل پایان نامه :بررسی تأثیر آموزش راهبردهای حل مسأله در پیشرفت ریاضی و بهبود نگرش نسبت به درس ریاضیات در دانش‌آموزان

1- فهمیدن یا درک مسئله:

اول باید مسئله را بفهمید و بدانید مجهول چیست؟ داده‌ها کدامند؟ شرط چیست؟ آیا شرط مسئله برای تعیین مجهول کفایت می‌کند؟ حال شکلی رسم نمایید، علامتهای مناسب را به کار ببرید، خلاصه و اختصاری از مسئله را بر روی کاغذ بنویسید.

مثال: معلم فرضی این الگو، در کلاس پنجم ابتدایی تصمیم می‌گیرد برای ژرفا بخشیدن به یادگیری حل مسئله دانش‌آموزان مسئله‌ای را برای آنان مطرح کرده، دانش‌آموزان را با هدایت خود با مراحل حل مسئله آشنا سازد تا در نهایت توانایی حل مسئله را کسب کند.

مسئله این است: ناصر 4 رأس گاو در مزرعه نگهداری می‌کند. هر کدام از گاوها محوطه (آغل) جداگانه‌ای دارند. اگر ناصر تصمیم بگیرد که یکی از گاوها را بفروشد، 4 خانه (محوطه) شکل زیر به چه صورتی درمی‌آیند؟

معلم از دانش‌آموزان می‌خواهد با برداشتن کمترین جزء از شکل بالا آن را به سه خانه هم اندازه تبدیل کنند. به هر روی، با ارائه مسئله از جانب معلم، دانش‌آموزان باید به درک و فهم مسئله بپردازند (آقازاده، 1377).

سوالات یا اهداف پایان نامه :

1- آموزش راهبردهای حل مسأله، پیشرفت در ریاضیات را افزایش می‌دهد.

2- آموزش راهبردهای حل مسأله، نگرش نسبت به درس ریاضیات را بهبود می‌بخشد.

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : بررسی تأثیر آموزش راهبردهای حل مسأله در پیشرفت ریاضی و بهبود نگرش نسبت به درس ریاضیات در دانش‌آموزان

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد تعیین عوامل مرتبط با مدیریت دانش شخصی اعضای هیأت علمی
دسته‌ها: دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید