به لحاظ نظری هر نوع تلاشی در جهت شناسایی ساز و کارهای دخیل در پدیدآیی و تداوم اضطراب اجتماعی، تلویحات پژوهشی مهمی را در بر دارد و می­تواند ما را در تدوین پژوهش­های بیشتری در زمینه عوامل بنیادین اضطراب اجتماعی یاری نماید. علاوه بر آن یافته­هایی از این نوع زمینه مقایسه بومی در ایران را با سایر تحقیقات در دیگر فرهنگ­ها فراهم می­سازد، و نیز به بدنه تحقیقات مرتبط و مشابه افزوده شده و موجبات غنای آن­ها را فراهم می­آورد.

 

ب- ضرورت عملی تحقیق 

شناسایی متغیرهای مربوط با اضطراب اجتماعی منجر به توجه به آن­ها در مداخلات روان­شناختی می شود. چنان­چه حساسیت اضطرابی، عدم تحمل بلاتکلیفی و ذهن­ آگاهی سهم قابل توجهی در تبیین اضطراب اجتماعی داشته باشند، مداخلات کاهش حساسیت اضطرابی و راهبردهای افزایش تحمل بلاتکلیفی و برنامه­های آموزش ذهن ­آگاهی می­توانند در پیشگیری و درمان اضطراب اجتماعی مؤثر باشند. بنابراین در حوزه بالینی نتایج این مطالعه می­تواند مفید باشد. همچنین می­توان با برگزاری دوره های آموزشی برای خانواده­ها و معلمین آن­ها را از عواملی که باعث ایجاد اضطراب اجتماعی می­شود آگاه و در پیشگیری از  بروز اضطراب اجتماعی کمک کرد.

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه فوق با فرمت ورد

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد بررسی تاثیر آزمونهای عملکردی سازنده گرایی برپیشرفت تحصیلی درس ریاضی پایه سوم و ششم ابتدایی
دسته‌ها: دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید