فصل دوم

مبانی نظری تحقیق

2-1- مقدمه

از آنجایی که ارائه دهندگان اصلی خدمات در مراکز بهداشتی- درمانی روستایی، بهورزان هستند و مسئولیت مستقیم ارائه خدمات اساسی بهداشت را به مردم جامعه برعهده دارند، لذا باید تمایلات، نیازها، مسائل و مشکلات این گروه از جمله سلامت روان آنها مورد توجه قرار گیرد. در این راستا باید انگیزش حرفه­ای و رضایت شغلی در آنان تقویت شود.

نقش به نسبت ثابت شده هوش هیجانی در پیشگیری و تعدیل اختلالهای جسمانی و روانی از یک طرف و لزوم توجه به قابلیتهای هیجانی از سوی دیگر، ضرورت پرداختن به مسائلی همچون بررسی سطح هوش

هیجانی در خانواده­ها، دانشگاهها، سازمانها و دیگر سطوح اجتماعی را که می­تواند گامی مؤثر در ارتقای سطح بهداشت روانی اعضای جامعه باشد، اجتناب ناپذیر می­سازد. انسان با برخورداری از هوش هیجانی، به زندگی خود نظم و ثبات می­بخشد، به­طوری که هر شخص با هوش هیجانی بالا وقایع منفی کمتری را در زندگی تجربه می­کند. افراد دارای هوش هیجانی بالاتر می­توانند با موفقیت بیشتری با مشکلات موجود در محیط­های کاری و زندگی­شان مقابله کنند و از سلامت روان و رضایت شغلی بیشتری برخوردار باشند.(گلمن[1]، 1380: 56).

آدلر سلامت روان را داشتن اهداف مشخص، روابط خانوادگی و اجتماعی مطلوب، کمک به همنوعان و کنترل عواطف و احساسات خود می داند. الگوی راجرز از شخصیت سالم و سلامت روان، انسانی است بسیار کارآمد و با کنش و کارکرد کامل که از تمام تواناییها و استعدادهایش بهره می گیرد و دارای ویژگیهایی مانند آمادگی برای کسب تجربه، احساس آزادی و خلاقیت و آفرینندگی است.(وردی، 1380).

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد ارتباط عامل مسولیت پذیری با رضایت زناشویی

تت و مایر[2] (1993) عوامل موثر بر رضایت شغلی به به دو بخش تقسیم می­کنند: شرایط و ویژگی­های سازمانی، اجتماعی و فرهنگی که جنبه­های بیرونی به حساب می­آیند و ویژگی­های شخصیتی، احساسات عاطفی و حالتهای هیجانی که جنبه­های درونی خوانده می­شوند.

به عبارت دیگر، براساس دیدگاه نظریه­ پردازان رفتار سازمانی، رضایت شغلی کارکنان متأثر از عواملی همچون حقوق، مزایا، همکاران و دیگر عوامل بیرونی نیست، بلکه عواملی مانند روحیات و ویژگیهای شخصیتی کارکنان و دیگر عوامل درونی از این دست رابطه تنگاتنگی با انگیزش شغلی افراد دارند. ویژگیهای شخصیتی کارکنان را می­توان عامل تعیین­ کنندهای در چگونگی سازگاری با شرایط و متغیرهای سازمانی و انگیزش کاری آنان به حساب آورد. به زعم مایر و سالووی[3](2000)، یکی از مشخصه­های شخصیتی افراد، هوش هیجانی یا عاطفی آنان است. به نظر گلمن (1998) هوش هیجانی عاملی است که ظرفیت انسان را در شناخت احساسات خود و دیگران تعیین و کمک می­کند تا در خود ایجاد انگیزش کرده و هیجانات خود را کنترل و روابط خود با دیگران را بر این اساس، پی­ریزی کند.(سی توماس و ترام[4]، 2006).

[1] Golman

[2] Tett and Meyer

[3] Salovey and Mayer

[4] Sy, Thomas, S. Tram A

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه فوق با فرمت ورد

دسته‌ها: دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید