عنوان کامل پایان نامه : بررسی شیوه ی ارتکاب قتل ، نوع قتل و انگیزه های قاتلان سریالی ایران در سه دهه اخیر براساس مستندات موجود

3-1 اهمیّت و ضرورت پژوهش

قاتلان سریالی به عنوان نمونه های بارز شخصیت های ضد اجتماعی هستند و این در حالی است که در بین همین قاتلان سریالی اشخاص کاملاً طبیعی و خوش مشرب نیز وجود دارد. نکته ی قابل توجه اینجاست که بزهکاران همگی از الگو و ویژگی های مشابهی تبعیت نمی کنند(هیکی، 2006).

افزایش آشکار قتل های چندگانه و سریالی اشتیاق دانشمندان اجتماعی را در بسیاری از مناطق جهان بر می انگیزد و این در حالی است که محققان شروع به بررسی ساختار بیولوژیک، روانشناختی، و اجتماعی مجرمان به منظور کسب شرح حال هایی دقیق نموده اند(هیکی، 2006، ترجمه سیف الهی ،1385).

قتل سریالی نه یک پدیده ی جدید و نه منحصر به منطقه ی جغرافیایی خاص است. علیرغم این که این پدیده نسبتاً یک واقعه ی نادر بوده اما موجب نگارش و انتشار اخبار، مقالات، کتب و فیلم هایی شده است، اغلب تحلیل های رسانه ها در خصوص قتل سریالی انگیزه و ویژگی های شخصیتی قاتلین غیر منطبق با واقعیات پرونده هاست.

آنچه انجام این پژوهش را برای پژوهشگر ضروری ساخته بود بررسی ویژگی های فردی، خانواده گی قاتلان سریالی بود و هدف از این بررسی رسیدن به دستاوردهایی در جهت شناسایی ویژگی های فردی قاتلان سریالی در راستای پیشگیری وقوع چنین پدیده های خوف انگیز در جامعه است،و از طرفی افزایش سطح آگاهی عمومی درباره ی قتل سریالی و خطرات آن.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه رهاوردهای هرمنوتیک فلسفی گادامر برای برنامه فلسفه برای کودکان

سوالات یا اهداف پایان نامه :

1- تعیین شیوه ارتکاب قتل،نوع و انگیزه قتل درقاتلان سریالی ایران.

2- تعیین وضعیت جمعیت شناختی ارتکاب کنندگان شامل:جنسیت،دامنه سنی،وضعیت تاهل و….

3- تعیین وضعیت جمعیت شناختی قربانیان شامل:جنسیت،دامنه سنی،وضعیت تاهل و…..

4- ارائه ی راه کارهایی جهت شناسایی متهمان قتل های سریالی.

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : بررسی شیوه ی ارتکاب قتل ، نوع قتل و انگیزه های قاتلان سریالی ایران در سه دهه اخیر براساس مستندات موجود

 

دسته‌ها: دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید