دانلود متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی 

عنوان کامل پایان نامه : بررسی میزان رضایت زناشویی و ویژگی های شخصیتی دو گروه از زنان که قبل از 17 سالگی و بعد از 25 سالگی در استان کردستان ازدواج کرده اند

2-12-6- مولفه‌های سازگاری(A)

 • اعتماد [1]: افراد دارای نمره بالا براین فرض هستند که دیگران قابل اعتمادند و حسن نیت دارند. افراد نمره پایین بدگمان و شکاک بوده و فکر می‌کنند که دیگران ممکن است خلافکار یا خطرناک باشند (نظری، 1385).
 • رک گویی[2]: افرادی که نمره بالایی در این مقیاس می‌گیرند، رک، بی ریا، و صاف و ساده هستند. افرادی که نمره پایینی در این مقیاس می‌گیرند، خیلی مایلند دیگران را در دست داشته باشند، هر چند باریا، حیله یا فریب باشد (کشاورز و علوی، 1382).
 • نوع دوستی[3]: افراد دارای نمره بالا در این مقیاس توجه فعالی به دیگران دارند. افرادی که نمره پایینی در این مقیاس می‌گیرند، شبیه افراد خود محور بوده و به شرکت در مسائل دیگران بی علاقه اند (عطاری، الهی فرد و هنرمند، 1385).
 • همراهی[4]: افرادی که نمره بالایی می‌گیرند، تمایل دارند به دیگران احترام بگذارند، پرخاشگری خود را پنهان کنند، ببخشند و فراموش کنند. افرادی که نمره پایینی در این مقیاس می‌گیرند، پرخاشگرانه و رقابت جو هستند تا همراهی کننده و در واقع فوری ناراحتی خود را ابراز می‌کنند (ابراهیم زاده، 1387).
 • تواضع[5]: افراد دارای نمره بالا در این مقیاس، افرادی فروتن و دارای توانایی در نادیده گرفتن منافع خود هستند. افراد دارای نمره‌های پایین بر این باورند که از بسیاری از افراد دیگر برترند و از خود راضی و متکبر به نظر می‌رسند (کاستا و مک گری، 1999).
 1. 3. trust
 2. 1. straightforwardress
 3. 2. altruism
 4. 3. tender-mindedness
 5. 4. respectfulness
این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد ارتباط ترس از صمیمیت با سبک های پردازش هویت

سوالات یا اهداف پایان نامه :

 1. تعیین میزان رابطه بین عامل روان آزرده خویی و رضایت زناشویی
 2. تعیین میزان رابطه بین عامل برونگرایی و رضایت زناشویی
 3. تعیین میزان رابطه بین عامل سازگاری و رضایت زناشویی
 4. تعیین میزان رابطه بین عامل پذیرا بودن و رضایت زناشویی
 5. تعیین میزان رابطه بین عامل مسولیت پذیری و رضایت زناشویی
 6. تعیین میزان رابطه بین سن ازدواج و رضایت زناشویی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : بررسی میزان رضایت زناشویی و ویژگی های شخصیتی دو گروه از زنان که قبل از 17 سالگی و بعد از 25 سالگی در استان کردستان ازدواج کرده اند

دسته‌ها: دسته‌بندی نشده

پاسخی بگذارید